Ceylan Derisi ve Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ceylan Derisi Özellikleri

  -Ceylan derisi ince ve dayanıklıdır. Bu yüzden eski zamanlarda papirüsten daha dayanıklı olan ceylan derileri, yazı malzemesi olarak kağıdın yerine kullanılırdı. Geçmişten günümüze bir çok el yazısı ceylan derisi metin ulaşmıştır.

  -Ceylan derisi yumuşaktır. Bu yüzden koltuk ve sandalye kaplamak için kullanılabilir.Çünkü rahat bir oturma konforu sağlar. Hatta Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde vekil koltukları ceylan derisi kaplamadır.

  -Ceylan derisi parlaklığını uzun süre korur. Bu yüzden ceylan derisi üzerine yapılan resim ve hat sanatı çok şık durur. Uzun yıllar sonra bile ilk günkü parlaklığını ve dayanıklılığını korur.

  -Ceylan derisi konforlu ve sağlıklıdır. Adidas, Nike gibi modern dünyamızın bir çok ünlü markası ceylan derilerini ayakkabılarında kullanmaktadır. Çünkü ceylan derilerinin nefes alma özelliği vardır. Ayakkabı içerisinde oluşan kötü hava moneküllerini dışarı atarak kokuyu ve teri önlerler. İnce ceylan derisi ayağınızı kavrayarak, rahat bir yürüme konforu sağlar. Ceylan derileri sadece ayakkabı pazarında değil tekstil pazarında da bi çok ünlü firma ve dizayner tarafından özel malzeme olarak kullanılmaktadır.

Ceylan Derisi Özellikleri

Ceylan derisi uzun süre dayanıklılığını ve parlaklılığını korur

DAHA FAZLASI İÇİN

Ceylan Derisi Kullanım Alanları

Ceylan derisi; dekorasyon alanında, resim ve hat sanatında kullanılmaktadır. Cüzdan, kemer ve çanta gibi aksesuar malzemesi olarak da kullanım örnekleri mevcuttur.             DAHA FAZLASI İÇİN

Ceylan Derisi Satın Al

Türkiye'nin ilk ve tek hakiki deri satış sitesi Derimarket.net'te her amacınıza uygun ceylan derilerini bulabilirsiniz.
                                              DAHA FAZLASI İÇİN